• info@isdunyasirehberi.net
  • 0537 341 2520

ARAMA SONUÇLARI

Bursa OSB

Bursa OSB

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Aydın’daki diğer sanayi bölgelerinden farklı ve benzersiz bir alt yapıya sahiptir. Endüstriyel üretimde çevre duyarlılığına büyük önem veren bir vizyonla hareket eden Bursa OSB, çevreye zarar vermeden sürdürülebilir üretimi desteklemektedir.

Mustafakemalpaşa OSB

Mustafakemalpaşa OSB

Organize Sanayi Bölgeleri üretim, ihracat ve istihdam merkezleridir. Planlı sanayileşme ve düzenli şehirleşmenin ana dinamiğini oluşturmaktadırlar. 2000 yılında 4562 sayılı Kanun ve Yönetmelikle tüzel kişilik kazanmışlardır. Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi kuruluşu 23/12/1990 gün 20734 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 1991 yılında yatırım programını alınmış ve yer seçimi yapılmıştır.

Kestel OSB

Kestel OSB

Türkiye’deki tekstil sektörünün lokomotif kentleri arasında yer alan Bursa’nın doğuda kent merkezi sınırını oluşturan Kestel’de de tekstil sektörü ağırlığını hissettirmektedir. 73,43 hektarlık alana yayılan Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde, toplam alanın yüzde 80’inde kurulu sanayi tesisleri içinde tekstil sektörü yüzde 70’in üzerindeki payıyla lider konumdadır.

İnegöl OSB

İnegöl OSB

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi (İnegöl OSB), Bursa-Eskişehir Karayolu’nun 43. km’si üzerinde kurulmuş olup, ülkemizin üç büyük şehrine (İstanbul-Ankara-İzmir) eşit uzaklıktadır ve ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölgemiz, Mudanya Limanı’na 76 km, Gemlik Limanı’na da 75 km mesafede olduğundan deniz ulaşımı yapılabildiği gibi, Bölgemize 22 km mesafede olan Yenişehir Hava Limanı ile hava ulaşımı da yapılabilmektedir.

Hasanağa OSB

Hasanağa OSB

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi (HOSAB) Bursa Kent Merkezine 23 km. mesafede kentin kuzey batı yönünde, İzmir Yolunun 6 km. güneyinde yer almaktadır. Batısında Akçalar Mahallesi ve Uluabat Gölü, doğusunda Kayapa Mahallesi, güneyinde Unçukuru, Maksempınar ve Güngören Köyleri bulunmaktadır. kuzeyinde ise Bursa-İzmir Yolu, Görükle Sosyal Konutları ve İrfaniye Mahallesi yer almaktadır.

Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB

Bursa Deri İhtisas ve Karma OSB

Bursa Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi olarak, öncelikle bölgemiz içerisinde faaliyet gösteren sanayicilerimize 4562 Sayılı OSB Kanunu ve Yönetmelikleri çerçevesinde kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmak, doğru yaklaşımlar göstererek problemlerini çözmek, Sanayicimize, bölgemize ve ülkemize değer katacak projelere imza atmak, sanayimizin gelişimine katkı sağlamak için hizmet vermekteyiz..

Yenişehir OSB

Yenişehir OSB

08.12.2004/016244 tarih-sayılı karar ile Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi içinde kalan parsellere Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca Kamu Yararı Kararı çıkartılmıştır. Toplam olarak 173.58 hektarlık alanı kaplayan bölgemiz 2 planlama bölgesine ayrılmış olup, 738 dönümlük alanda 1. Uygulama Bölgesi olarak kamulaştırma çalışmalarına başlanmıştır.

Tekstil Boyahaneleri İhtisas OSB

Tekstil Boyahaneleri İhtisas OSB

TOSAB (Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) Bursa’da yerleşim alanları içerisinde bulunan ve çevre kirliliğine yol açan tekstil boyahanelerini bir araya toplamak ve rehabilite etmek amacıyla kurulmuş bir ihtisas organize sanayi bölgesidir.

Nilüfer OSB

Nilüfer OSB

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca 19.01.1998 tarihinde onanlı “Bursa 2020 yılı 1/100.000 ölçekli Strateji Planında ve 15.01.1999 tarihinde onaylanan Bursa Büyükşehir Belediyesi “Merkez Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı”nda Sanayi Alanı kullanımında kalan ancak Sanayi Bakanlığı’nın yatırım programında olmayan Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nin bulunduğu alan, 28.06.1997 tarih ve 23033 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Organize Sanayi Bölgeleri Yer […]

Mustafakemalpaşa Mermerciler OSB

Mustafakemalpaşa Mermerciler OSB

2000 yılında 4562 Sayılı Kanun ve Yönetmelikle tüzel kişilik kazanan Organize Sanayi Bölgeleri, üretim, ihracat ve istihdam merkezleridir. Planlı sanayileşme ve kentsel gelişmeyi belli bir uyum içersinde yürütebilmek açışından önemli bir yeri vardır..